Poleć znajomym

Czekolada kryzysowa (domowa)

Jak zbierać punkty?

Autor: (3180 pkt.)

Składniki

  • 3-6 łyżek kakao
  • 2 szklanki cukru
  • 1/2 szklanki wody
  • 1 kostka margaryny
  • 1 duża torebka mleka w proszku

Sposób przygotowania

  1. Kakao, cukier i wodę zagotować, zmniejszyć ogień, dodać margarynę, a gdy się rozpuści, powo­li wsypywać mleko w proszku i mieszać drewnianą łyżką do chwili, aż masa stanie się jednolita. Wylać do natłuszczonej lub wyłożonej folią aluminiową keksowej foremki. Jeśli damy więcej kakao, nasza „czekolada" będzie bardziej „wytrawna" w smaku, jeśli natomiast damy 3 łyżki kakao, będziemy mieć czekoladę mleczną.

  2. Do masy można dodać wiórki kokosowe na­moczone w mleku, rodzynki, posiekane orzechy, migdały lub inne bakalie, a także „dmuchany" ryż lub pokruszone kawałki wafla albo herbatniki. Miłośnicy kawy mogą do masy czekoladowej do­dać 1-2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej lub kilka łyżek bardzo gęstej kawy. Gotową czekoladę nale­ży przechowywać w lodówce (jeśli tylko domow­nicy pozostawią coś na później).

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.