Poleć znajomym

Cykoria

Jak zbierać punkty?

Autor: (1425 pkt.)

Sposób przygotowania

  1. Ściśle skupione biało-żółte liście z seledynowymi końcówkami tworzą podłużne główki cykorii. Swój jasny kolor i delikatność zawdzięczają uprawie bez dostępu światła. Lekko kruche liście cykorii mają charakterystyczny gorzkawy smak. Cykoria to specjalność belgijskich i holenderskich ogrodników, którzy eksportują to warzywo na rynki europejskie.

  2. Główny zbiór: od października do kwietnia.

  3. Składniki odżywcze: białko, węglowodany, błonnik, potas, fosfor, wapń, magnez, żelazo, witaminy A, B1, B2, C, kwas foliowy i nikotynowy.

  4. Zawiera ok. 65 kJ/15 kcal w 100 g jadalnych części.

  5. Jak kupować:

  6. Zwrócić uwagę czy główki są szczelnie zamknięte, aż do koniuszków liści. Na zewnętrznych liściach nie powinno być ciemnych, zgniłych plam.

  7. Przechowywanie:

  8. Owiniętą w kilka warstw papieru główkę cykorii można przechowywać do 3 dni w lodówce.

  9. Uwagi:

  10. Cykoria nadaje się na sałatki skomponowane ze słodkimi lub kwaśnymi owocami a także z orzechami i innymi warzywami - marchwią, papryką i pomidorami. Kto chce złagodzić gorzki smak, powinien skrócić zakończenie korzeni i wyciąć głąb długości ok. 2 cm, w którym jest najwięcej goryczki.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.