Poleć znajomym

Cukierki z głogu

Jak zbierać punkty?

Autor: (495 pkt.)

Owoce głogu mają barwę pomarańczową lub czerwoną. Dzięki dużej zawartości witaminy C są przydatne przy zapobieganiu przeziębieniom. Można z nich przygotować herbatę lub smaczne cukierki.

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 1/5 (1 głos)

Składniki

 • 500 g owoców głogu
 • 1 torebka żelatyny
 • 250 g cukru
 • 4 łyżki soku pomarańczowego
 • 70 g cukru waniliowego
 • celofan

Sposób przygotowania

 1. 1

  Owoce głogu opłukać, od­ciąć łodyżki i resztki okwiatu, gotować 30 minut zanu­rzone w wodzie lub 10 minut w sicie na parze. Ten drugi sposób pozwala na zachowanie większej ilo­ści witamin.

 2. 2

  Owoce przetrzeć przez sito - uzyska się w ten sposób około 1/4 l przecieru. Wodę wykorzystać do przygotowa­nia herbaty.

 3. 3

  Żelatynę wymieszać z sokiem pomarańczowym i cukrem, odstawić na 10 minut do napęcznienia. Następnie, stale mieszając, podgrzewać do uzyska­nia jednorodnego płynu. Dodać przecier z głogu i dokładnie wymie­szać. Odstawić do schłodzenia.

 4. 4

  Z masy wykrawać łyżeczką cukierki, obtoczyć je w cukrze waniliowym i układać jeden obok drugiego, po­zostawić do wyschnięcia. Cukierki zawinąć w kawałki celofanu, końce związać ozdobną nitką.

Ocena:
Średnia 1/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.