Poleć znajomym

Ciasto francuskie

Jak zbierać punkty?

Autor: (2700 pkt.)

Składniki

 • 300 g mąki,
 • 1/2 łyżeczki do kawy soli,
 • 250 g masła lub margaryny,
 • 3/4 szklanki wody

Sposób przygotowania

 1. 1

  Mąkę przesiać na stolnicę, zrobić dołek i wlać osoloną wodę. Posiekać składniki nożem, a następnie zagnieść ręką dość ścisłe, gładkie i elastyczne ciasto.

 2. 2

  Uformować kulę, owinąć w ściereczkę i włożyć do lodówki na 2-12 godz.

 3. 3

  Ciasto wyjąć z lodówki i rozwałkować na prostokąt o grubości około 1 cm. Masło o tej samej konsystencji co ciasto posiekać na kawałki i ułożyć na środku ciasta.

 4. 4

  Ciasto złożyć w kopertę, dokładnie zlepić przyciskając wałkiem. Rozwałkować uważając, by masło nie wydostało się na zewnątrz. Uformować ponownie prostokąt, złożyć na trzy części, ponownie rozwałkować na prostokąt i znowu złożyć na trzy części. Owinąć w ściereczkę i odłożyć do lodówki na 10 min.

 5. 5

  Ciasto położyć na stolnicy i dwukrotnie rozwałkowywać na prostokąt, za każdym razem składając na trzy części. Ponownie odłożyć do lodówki na 20 min.

 6. 6

  Rozwałkować dwukrotnie.

 7. 7

  Piec w bardzo gorącym piekarniku na blasze zwilżonej wodą (nie smarować blachy tłuszczem).

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.