Poleć znajomym

Ciasto bezowe

Jak zbierać punkty?

Autor: (1605 pkt.)

Bezy można także spotkać pod naz­wą merengi, pochodzącą z francus­kiego. Białka do ciasta beżowego można ubijać na zimno lub w gorą­cej kąpieli wodnej.

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 1/5 (1 głos)

Składniki

 • 8 białek
 • 250 g cukru
 • 200 g cukru pudru
 • 30 g mąki pszennej lub kukurydzianej

Sposób przygotowania

 1. 1

  Schłodzone białka ubić na pianę. Stopniowo dodawać cukier i ubi­jać aż piana stanie się tak sztyw­na, że można ją kroić ostrym no­żem.

 2. 2

  Cukier puder wymieszać z mąką i przesiać. Delikatnie wymieszać z pianą w taki sposób, aby nie pozostały żadne grudki.

 3. 3

  Blachy wyłożyć pergaminem lub papierem do pieczenia. Zazna­czyć jednakowej wielkości koła na spody tortowe lub babeczki i posmarować je pianą. Ładne kształty można uzyskać nano­sząc pianę za pomocą rękawa cukierniczego. Spody tortowe formować spiralnie, zaczynając od środka.

 4. 4

  Blachy wsunąć jedną nad druga do piekarnika nagrzanego do temp.) 20*C, drzwiczki zostawić tekkouchylone, aby nie dopuścić do kumulowania się ciepła we­wnątrz piekarnika. Temperatu­rę zniżyć do 50*C i przez noc zos­tawić bezy w piekarniku do usu­szenia.

 5. 5

  Bezy zdjąć z papieru, a jeśli się przykleiły, lekko zwilżyć papier

 6. przed ich usunięciem. Można przechowywać je bardzo długo w miejscu suchym i przewiew­nym, chronionym przed obcymi zapachami. Nie polecamy za­mrażania beżów.

Ocena:
Średnia 1/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.