Poleć znajomym

Chrusty

Jak zbierać punkty?

Autor: (4305 pkt.)

Składniki

  • 4 jajka
  • 20 dag mąki
  • 125 ml śmietany
  • 4 dag cukru pudru

Sposób przygotowania

  1. Jajka dokładnie myjemy, osuszamy, rozbijamy i od­dzielamy białka od żółtek. Z białek ubijamy sztywną pianę. Żółtka (jedno zostawiamy) ucieramy z poło­wą cukru pudru, stopniowo dodając mąkę i śmieta­nę. Następnie dodajemy ubitą pianę, delikatnie mie­szamy i wyrabiamy gładkie ciasto. Ciasto rozwał­ko wuj emy na cienki placek i kroimy w paski o sze­rokości 3 cm i długości 10 cm. Na środku pasków robimy nacięcie wzdłuż i przekładamy jeden koniec paska na drugą stronę. Każdy faworek smarujemy cienką warstwą żółtka. W szerokim rondlu roz­grzewamy olej i smażymy faworki z obu stron na złocisty kolor. Gotowe faworki osaczamy z nad­miaru tłuszczu na papierowym ręczniku, układamy na talerzu i posypujemy cukrem pudrem.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.