Poleć znajomym

chleb pszenny

Jak zbierać punkty?

Autor: (7242 pkt.)

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • * 1 kg mąki,
  • * 2 szklanki wody,
  • * Sól,
  • * 5 dag drożdzy,
  • * cukier

Sposób przygotowania

  1. Drożdże rozetrzeć z małą ilością cukru i soli, częścią ciepłej wody i kilkoma łyżkami mąki. W ten sposób powstanie rozczyn o konsystencji gęstej śmietany. Odstawić go w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Kiedy urośnie wlać go do mąki, dodać resztę wody, osolić i wyrabiać dokładnie ok. 20 minut, Az pojawią się pęcherzyki powietrza, a ciasto będzie odstawało od ręki. Wtedy posypać je mąką, przykryć i postawić w cieple do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto podzielić na 3 części, uformować wałki i włożyć do długich, wąskich kek sówek wysmarowanych olejem. Przykryć i odstawić ponownie do wyrośnięcia. Kiedy ciasto zacznie zwiększać objętość wstawić je do gorącego piecyka 220 stopni na 45 minut. Zbadać cienkim patyczkiem, czy jest upieczone. Gotowy chleb wyjąć, wyjąć z formy, posmarować po całości wodą.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.