Poleć znajomym

Cepeliny jabłkowe

Jak zbierać punkty?

Autor: (4590 pkt.)

W odróżnieniu od tradycyjnych, podłużnych cepelinów, te jabłkowe powinny być mniejsze i okrągłe, czyli przypominać knedle.

Składniki

  • 20 dużych ziemniaków (15 surowych, 5 gotowanych)
  • 3-4 duże jabłka
  • cukier
  • szczypta cynamonu
  • 1 szklanka gęstej śmietany

Sposób przygotowania

  1. Surowe ziemniaki myjemy i ucieramy na tarce z małymi otworami, dokładnie odciskamy. Ugoto­wane w lekko osolonej wodzie obrane ziemniaki odcedzamy, odparowujemy i jeszcze ciepłe tłucze­my lub przecieramy przez sito. Łączymy z utar­tymi surowymi ziemniakami i wyrabiamy na jed­nolitą masę. Jabłka obieramy, ucieramy na tarce jarzynowej o dużych otworach, posypujemy cuk­rem i doprawiamy cynamonem, ewentualnie, jeśli nadzienie jest zbyt rzadkie - dodajemy trochę ka­szy manny. Na każdy placuszek kładziemy łyżecz­kę jabłkowego nadzienia. Formujemy niewielkie kule i wkładamy pojedynczo do wrzącej, lekko osolonej wody. Gotowe wyjmujemy łyżką cedza­kową, rozkładamy na talerze i podajemy gorące, polewając śmietaną.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.