Poleć znajomym

Bułki pszenne mleczne

Jak zbierać punkty?

Autor: (6020 pkt.)

Składniki

 • 720g mąki pszennej (użyłam bułkowej typ 650)
 • 550-600ml letniego mleka najlepiej pełnotłustego
 • 20g świeżych drożdży
 • łyżeczka soli
 • szczypta cukru
 • dodatkowo:
 • mleko do posmarowania bułeczek
 • prażone Ziarna

Sposób przygotowania

 1. 1

  Drożdże rozcieramy z cukrem, łyżką mąki i kilkoma łyżkami mleka (zaczyn powinien mieć konsystencję gęstej śmietany), przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

 2. 2

  Pozostałą mąkę razem z solą przesiewamy do miski, dodajemy wyrośnięty zaczyn. Stopniowo wlewając mleko zaczynamy wyrabiać gładkie, elastyczne, nieco luźne ciasto do czasu aż przestanie się kleić do rąk i miski.

 3. 3

  Wyrobione ciasto przekładamy do obsypanej mąką lub naoliwionej miski, przykrywamy ściereczką i ostawiamy w ciepłe miejsce do podwojenia swojej objętości.

 4. 4

  Po tym czasie formujemy bułeczki (ja podzieliłam na 9 części po ok. 130g każda), które w odstępach układamy na natłuszczonej blasze do pieczenia, nakrywamy i odstawiamy do napuszenia na ok. 30 minut.

 5. 5

  Przed włożeniem do piekarnika bułeczki smarujemy mlekiem i posypujemy ziarenkami.

 6. 6

  Bułeczki wkładamy do ZIMNEGO piekarnika nastawionego na 180 stopni (grzanie góra-dół, bez termoobiegu) i pieczemy 20-30 minut do zrumienienia.

 7. UWAGI

 8. Jeśli nie chcecie czekać na ponowne wyrastanie bułeczek, po uformowaniu włóżcie je do zimnego piekarnika nastawionego na 180 stopni. Pieczcie 30-40 minut na złoty kolor.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.