Poleć znajomym

Bezowe całuski

Jak zbierać punkty?

Autor: (1605 pkt.)

Bukiety i wiązanki z gałązek jodły, świerku lub sosny można w okresie adwentu ozdobić beżowymi ciasteczkami zawieszanymi na kolorowych wstążeczkach lub sznureczkach.

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 3 białka
 • 150 g cukru pudru
 • ozdobne różnokolorowe (w tym srebrne)
 • cukrowe perełki
 • siekane orzeszki pistacjowe
 • barwniki spożywcze

Sposób przygotowania

 1. 1

  Białka ubić na pianę, stopniowo dodając przesiany cukier puder. Pianę można podzie­lić na kiłka porcji i każdą delikatnie zabarwić innym barwnikiem spożywczym. Bezy powinny mieć jasne, pastelowe kolory.

 2. 2

  Dwie blachy wysmarowane tłuszczem wyłożyć papierem do pieczenia (należy zwrócić uwagę, by dobrze przylgnął do dna). Rękaw cukierniczy napełnić pianą i ozdobną końcówką nanieść na blachę dowolne kształty: kółeczka, dzwoneczki, ósemki, precelki, serduszka i gwiaz­deczki. Najlepiej wcześniej przygo­tować szablony i zaznaczyć kształty na papierze do pieczenia. Drobne całuski można po upieczeniu zlepić polewą, równymi powierzchriiami ku sobie, dzieki temu beda ładnie wyglądały z obu stron.

 3. 3

  Całuski przybrać cukrowymi perełkami i wstawić do piekarnika. Su­szyć przy uchylonych drzwiczkach, a po 15 minutach zmniejszyć temperaturę.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.