Poleć znajomym

Bakłażan smażony

Jak zbierać punkty?

Autor: (4560 pkt.)

Składniki

  • 1-2 bakłażany
  • 2 cebule
  • oliwa wysokiej jakości
  • sól
  • pieprz

Sposób przygotowania

  1. Umyte i osuszone bakłażany kroimy w plastry o gru­bości 0,5 cm. Solimy i pozostawiamy na 30 minut. Następnie osuszamy papierowym ręcznikiem ku­chennym, gdyż bakłażany wydzielą przez ten czas sok. Cebule obieramy, kroimy w cienkie plasterki. Rozgrzewamy na patelni oliwę i smażymy plastry bakłażana z obydwu stron po kilka minut. Uwaga! Bakłażan chłonie oliwę jak gąbka w każdej ilości, dlatego trzeba podlewać bardzo rozważnie, a na­stępnie lekko dociskać warzywo do dna patelni, aby bakłażan lekko się przyrumienił. Zdejmujemy plastry bakłażana z patelni i wykładamy na papiero­we ręczniki kuchenne do odsączenia z tłuszczu. Wrzucamy na patelnię cebulę i smażymy, aż cebul­ka stanie się złota. Przyprawiamy solą i pieprzem. Bakłażan układamy na półmisku, posypujemy ce­bulą. Podajemy na ciepło.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.