Poleć znajomym

Awokado

Jak zbierać punkty?

Autor: (1425 pkt.)

Sposób przygotowania

  1. Owoce awokado od niedawna można także kupić w Polsce. Ich błyszcząca, skórzasta, nierówna skórka ma barwę ciemnozieloną, czamozieloną lub ciemnofioletową. Charakterystyczny orzechowy aromat mają tylko bardzo dojrzałe owoce.

  2. Główny zbiór: jako towar importowany są dostępne przez cały rok.

  3. Składniki odżywcze: białko, tłuszcz, węglowodany, błonnik, wapń, potas, fosfor, żelazo, witaminy A, B1, B2, B6, E, C, kwas nikotynowy i pantotenowy.

  4. Zawiera ok. 985 kJ/235 kcal w 100 g jadalnych części.

  5. Jak kupować: Kolor skórki nie wskazuje na jakość owocu. Miąższ dojrzałego owocu, przy ogonku, ugina się pod naciskiem palca.

  6. Przechowywanie: Dojrzale owoce nie nadają się do przechowywania, Trzeba je szybko spożywać. Niedojrzałe owoce dojrzeją w ciągu 3-4 dni w temperaturze pokojowej.

  7. Uwagi: Owoce awokado mają różnorodne zastosowanie; są komponowane z pikantnymi składnikami takimi, jak: filety z sardeli, marynaty oraz sok cytrynowy.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.