Poleć znajomym

Aronia do mięsa

Jak zbierać punkty?

Autor: (2700 pkt.)

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Składniki

  • 1 kg owoców aronii
  • 1 kg gruszek
  • 1 kg winnych jabłek (waga po odrzuceniu skórek, gniazd nasiennych i szypułek)
  • 1 kg cukru
  • szklanka wody

Sposób przygotowania

  1. Przebrane owoce aronii zalewamy wrzątkiem, odstawimy na 2 godz. W dużym, płaskim rondlu przygotowujemy syrop z wody i cukru. Gdy cukier całkowicie się rozpuści, dodajemy obrane i pokrojone w ósemki gruszki i smażymy na niewielkim ogniu, często mieszając. Po 5 min dajemy jabłka i nadal smażymy na niewielkim ogr mieszając od czasu do czasu, by owoce nie przywarły dna. Gdy owoce staną się szkliste, dorzucamy dobrze sączone owoce aronii, doprowadzamy do wrzenia i smażymy, cały czas na niewielkim ogniu, przez 2-3 min. Odstawiamy. Następnego dnia aronię podgrzewamy chwili zagotowania smażymy przez 20 min. Aronia jest gotowa, gdy jabłka i gruszki zupełnie się rozgotują i utworzą piękną, ciemnoczerwoną galaretę. Gorące owoce nakładamy do wygrzanych, idealnie czystych słoików, zabezpieczamy krążkiem celofanu zmoczonym spirytusem, szczelnie zamykamy. Aronia nie wymaga pasteryzacji. Dobrze smażone owoce przechowają się doskonale nawet przez kilka lat.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. andziula (Gość) 21 sierpnia 2012, 22:00

    Z takiego przepisu robię aronię do mięs od wielu lat. Jest bardzo smaczna.Wykorzystuję do schabu zamiast np. żurawiny jak również do innych mięs. Z przepisu korzystają również moje koleżanki i aronię taką wykorzystują też do tortów.