Poleć znajomym

Aromatyzowanie octu i oleju

Jak zbierać punkty?

Autor: (1425 pkt.)

Kto chce w domu samodzielnie „wyprodukować” aromatyczny ocet lub olej, powinien zaopatrzyć się w tłoczony na zimno, neutralny w smaku olej, łagodny ocet z białego wina oraz w szczelnie zamykane butelki.

Sposób przygotowania

  1. # Olej rozmarynowy

  2. 3 gałązki świeżego rozmarynu umyć dokładnie letnią wodą, osączyć i osuszyć. Gałązki rozmarynu umieścić w wysokie) butelce i wlać tyle oleju, aby całkowicie przykrył zioła. Zakorkowaną butelkę wstawić na 14 dni do lodówki. Olej rozmarynowy nadaje się do sałatek. Po każdym użyciu należy uzupełnić ilość oleju tak, aby zioła były w nim całkowicie zanurzone. W taki sam sposób można przygotować olej z bazylią, lawendą, szałwią lub tymiankiem. Samodzielnie przygotowany olej ziołowy należy zużyć w ciągu 6 tygodni.

  3. # Ocet cytrynowy

  4. Do odpowiednio dużej butelki włożyć cienko okrojoną skórkę z jednej nie konserwowanej chemicznie cytryny oraz 4 listki świeżej, umytej i osuszonej melisy. Dodać 5 łyżek soku z cytryny i 1/4 l octu z białego wina. Szczelnie zamkniętą butelkę przechowywać w lodówce przynajmniej przez 3 tygodnie. Dopiero po upływie tego czasu ocet nadaje się do spożycia.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.