Poleć znajomym

Aromatyczny napój pomarańczowy

Jak zbierać punkty?

Autor: (1305 pkt.)

Wadą większości napojów orzeź­wiających jest to, iż są one zbyt słodkie i nie gaszą pragnienia. Soki w szklanych butelkach są dość ciężkie, a oddawanie butelek zwrotnych jest czasochłonne, natomiast pla­stikowe pojemniki przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Najlepszy jest sok własnej roboty, który można w zależności od smaku rozcieńczyć wodą.

Składniki

 • 2 kg pomarańcz ze skórką, o ile owoce nie były chemicznie spryskiwane
 • 1/2 I wody
 • 750 g cukru
 • 2 cytryny

Sposób przygotowania

 1. 1

  Umyte w gorącej wodzie poma­rańcze dokładnie osuszyć ściereczką. Owoce obrać tak, by na obranej skórce znajdowało się jak najmniej białego miąższu o gorzkim posmaku.

 2. 2

  Skórkę pomarańczową wrzucić do wody, dodać sok z cytryny, wymieszać, przykryć i odstawić na kilka godzin.

 3. 3

  Ze wszystkich pomarańcz wy­cisnąć sok. Sok przecedzić przez sitko. Ilość soku dokładnie odmie­rzyć, do przygotowania napoju potrzeba co najmniej 1 1/2 I. Dodać skórkę pomarańczową wraz ze słodką wodą i doprowa­dzić do wrzenia.

 4. 4

  W międzyczasie wygotować w czystej wodzie bawełnianą ściereczkę. Kiedy ściereczka tro­chę wystygnie, wyżąć ją. Butelki przeznaczone do przechowy­wania napoju dokładnie umyć i osuszyć.

 5. 5

  Napój przefiltrować przez ście­reczkę i jeszcze gorący (co naj­mniej 75°C) wlać przez lejek do butelek. Butelki zatkać wygo­towanymi korkami z gumy lub zwykłymi korkami. Napój prze­chowywać w chłodnym i ciem­nym miejscu.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.