Poleć znajomym

Aromatyczne pieczone ziemniaki z czosnekiem i rozmarynem

Jak zbierać punkty?

Autor: (1255 pkt.)

Pieczone ziemniaki często pojawiają się na stole w naszym domu, po pierwsze dlatego, że robią się same oraz dlatego, że smakują wyśmienicie. Każda mama doceni czas wolny, który będzie mogła wykorzystać na inne "cuda wianki" kiedy będą siedzieć i grzać się w piekarniku. Ziemniaki mogą wystąpić na talerzu jako dodatek lub zagrać rolę solową :) Ich składniki zawsze znajdziecie w kuchni, więc są potrawą ratunkową. Ilości nie podaję, bo to zależy do apetytu małych i dużych głodomorów :)

Czas przygotowania:

Czas pieczenia:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • Co będzie potrzebne?
  • Ziemniaki,
  • oliwa,
  • przyprawy: czosnek, rozmaryn, pieprz, sól, mielona papryka.

Sposób przygotowania

  1. I jak to się robi?

  2. Ziemniaki dobrze myjemy, bo będziemy je piec w skorupce. Następnie kroimy w plasterki i wrzucamy do miski. Dodajemy oliwę i przyprawy, mieszamy wszystko, aby każdy plasterek był pokryty przyprawami. Wysypujemy je na kratkę w piekarniku i pieczemy.

  3. temperatura ~ 180°C

  4. czas ~ 40 min (choć czas pieczenie uzależniony jest od wielkości ziemniaków).

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.