Poleć znajomym

Arancello - sycylijski likier pomarańczowy

Jak zbierać punkty?

Autor: (1201 pkt.)

Niezwykle aromatyczny likier - odmiana popularnego włoskiego Limoncello. * Likier pomarańczowy można delikatnie zakwasić koncentratem cytrynowym albo odrobinką sproszkowanego kwasku cytrynowego.

Składniki

  • skórka pomarańczowa z 5 dużych owoców
  • wódka 500 ml
  • spirytus
  • cukier 500 g
  • woda 500-700 ml

Sposób przygotowania

  1. Pomarańcze (najlepiej ekologiczne) wyszorować, sparzyć, osuszyć i ściąć cienko skórkę (bez białego gorzkiego albedo) za pomocą obieraka do warzyw.

  2. Skórkę pokroić w paseczki włożyć do butelki lub szczelnie zakręcanego słoika - zalać spirytusem, aby cała skórka była nakryta. Szczelnie zakręcić i odstawić na tydzień do ciemnej kuchennej szafki.

  3. Po tygodniu zagotować wodę z cukrem i gotować kilka minut na sporym płomieniu i odstawić do ostygnięcia. Odcedzić skórki pomarańczowe, a powstały ekstrakt rozprowadzić powstałym syropem - dolać wódkę, dokładnie wymieszać i rozlać do butelek.

  4. Ponownie odstawić w ciemne miejsce na 7-10 dni.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.